Hluboký chemický peeling

Neinvasivní metoda,  využívaná zejména u problematické pleti se sklonem k akné, zvýšeným maštěním, rozšířenými pory, k vyhlazení a vybělení hyperpigmentovaných jizviček a celkovému projasnění a barevnému sjednocení pokožky. V nižších koncentracích účinné látky ( u nás užívaná kyselina glykolová 25–70% derivovaná z cukrové třtiny, 20–30% kyselina salicylová z vrbové kůry, kyselina azaleinová z pšeničných a ječmenných zrn ) lze použít k vyhlazení jemných vrásek a odstranění slunečních skvrnek u stárnoucí pleti.


Před peelingem


Několik dní až týdnů před zákrokem se pleť připraví na ošetření nanášením krému či gelu s velmi nízkou koncentrací ovocných kyselin, aby byl efekt co nejlepší.


Vlastní peeling


Po důkladném vyčištění pleti a aplikaci hydrogelu. rozvolňujícího povrchové kožní vrstvy, se aplikuje štětečkem roztok ovocné kyseliny zvolené koncentrace, který se nechá dle individuelního stavu pleti působit po dobu 3–10  minut. Poté je látka neutralizována pomocí hydrogenuhličitanu ve sprayové formě a na ošetřenou partii se nakonec nanese  zklidňující regenerační maska. Při aplikaci je pociťováno lehké štípání a pálení, anestezie však není nutná.


Po peelingu


Bezprostředně po zákroku je pokožka zarudlá, může být lehce oteklá, v místech hlubších jizviček po akne se mohou vytvořit drobné stroupky. Během 5–10 dnů se může pleť jemně olupovat – k ošetřování po tuto dobu dostanete přípravek urychlující  její regeneraci. U klasického peelingu je důležité se po dobu několika dní vyhnout slunečnímu záření a užívat krémy s vysokým ochranným faktorem. K dosažení požadovaného efektu se doporučuje serie 3–5 ošetření.
Používané preparáty

 

Chemický peeling provádíme s využitím preparátů Neostrata.

 

 

 

Neostrata