Botox & Dysport

Využití botulotoxinu v estetické medicině – botulotoxin je produkován bakterií Clostridium botulinum. Dr. Vernon Brooks v roce 1946 prokázal, že aplikací botulotoxinu typu A do hyperaktivních svalů vyvolá jejich dočasnou paralýzu, způsobenou blokádou přenosu acetylcholinu z motorických nervových zakončení.

Po aplikaci botulotoxinu v estetické medicině se zablokováním nervo-svalového přenosu paralyzují drobné mimické svaly a tím vyhladí mimické vrásky.

Preparát se užívá hlavně k vyhlazení vrásky mezi obočím – glabela,dále horizontálních vrásek na čele,vějířkovitých vrásek v okolí očí.

 

 Botox glabela před zákrokem. Botox po zákroku.


Méně časté lokality aplikace jsou brada při výrazné horizontální vrásce pod dolním rtem. Botulotoxin lze s úspěchem aplikovat i do partie axil-podpaží k zamezení nadměrnému pocení.

V kosmetické medicině užíváme botulotoxinu typu A (Botox či Dysport).

Vlastní aplikace probíhá kolmým vpichem do svalu drobnou jehličkou –„ inzulínkou„, vpich je vnímán jako včelí píchnutí. V místě vpichu se může objevit drobný otok či hematom, který mizí do několika dní.

Kontraindikací k ošetření mimických vrásek Botoxem je těhotenství, kojení, akutní infekce a otok v místě plánované aplikace, léčba antimalariky (Chlorochin, Hydrochlorochin), léčba aminoglykosidovými antibiotiky (Streptomycin, Gentamycin, Kanamycin), léčba imunosupresivy ( Cyklosporin) a neuromuskulární onemocněníi v rodinné anamnese (myasthenia gravis ).

Efekt terapie přetrvává 3-6 měsíců v závislosti na ošetřené lokalitě a hloubce mimických vrásek.
 

> Ceník >