Lékařská mikrojehličková mezoterapie

Též nazývaná "Medical  microneedling" - je nová, vysoce efektivní metoda takzvané „kolagen indukční terapie“.


Titanové mikrojehličky v nástavci lékařského aplikačního pera Dermapen  ( vysokorotační elektrický přístroj  s automaticky nastavitelnou rychlostí a hloubkou vpichu)  pronikají 2–4 mm do střední vrstvy kůže a otevírají tak krátkodobě mikrokanálky průměru lidského vlasu. Dermapen provede tisíce mikrovpichů na strategických místech pleti bez poškození epidermis. Mikrojehličky, aniž by využívaly tepelnou energii, samotnou mikrotraumatizací,  díky průniku do kůže,  aktivují uvolnění růstového faktoru a post-traumatickou infiltraci fibroblastů a navodí tak produkci vlastního kolagenu. Indukce kolagenu buduje vrstvy podpůrné mezibuněčné matrix, zvyšuje tonus pleti, která současně získává větší rezistenci a rovnoměrné barevné sjednocení.


Kromě samotné stimulace produkce kolagenu se  díky mikrojehličkami vytvořeným kanálkům může  do pokožky dostat účinná látka, bez nutnosti vpichu injekční jehlou. Jedná se většinou  o séra na bázi kyseliny hyaluronové, obohacená o různé podpůrné látky ( kmenové buňky, vitaminy C, A a E,  glycerin, glycerol, směsi různých aminokyselin a oligopeptidů, koenzymy, nukleové kyseliny, minerály, antioxidanty-retinol, glutathion, tokoferol, rostlinné oleje z brutnáku lékařského a pupalky dvouleté, extrakty z mořských řas, peptidy odvozené z růstového hormonu a mnohé další látky). Podle výsledků studií se tak zvýší účinnost v séru obsažených aktivních látek až o několik set procent oproti klasické topické terapii. Nesíťovaná kyselina hyaluronová v těchto peparátech váže tisíckrát více vody, než je její objem, takže nastává okamžitá a výrazně viditelná hydratace pleti.


Mikroneedling se hodí pro všechny typy pokožky, pleť nepoškozuje , neporuší drobné kapiláry ani nervová zakončení, zachová celistvost nejvrchnějších vrstev epidermis a může se tak užívat u stárnoucí pokožky pro rychlou obnovu tonusu a hydratace,  a to i u velmi tenké „pergamenové“pleti v okolí očí, na hřbetech rukou a v dekoltu. Je méně invazivní alternativou drobných face-liftových procedur a resurfacingu v obličeji.


Protože mikrojehličkování maximalizuje aktivní penetraci topických sér, lze jej  velmi efektivně využít i pro redukci hyperpigmentací, léčbu jizev po akné a neštovicích a při diffusním řídnutí vlasů pro obnovení jejich růstu.


Provedení vlastního zákroku

 

Po aplikaci znecitlivujícího krému EMLA asi na 15 minut, se lékařským aplikačním perem Dermapen provede ošetření  dané lokality s pomocí léčebného  séra zvoleného přímo „na míru“ pro určitého klienta.  Jiné složení má sérum k řešení vrásek,  jizev, pigmentových skvrn, výpadu vlasů, nebo k výraznému omlazení a zvýšení hydratace pokožky.  Celé ošetření trvá asi 30 minut.  Pleť po ošetření je mírně oteklá a začervenalá, asi jako po lehkém spálení na slunku. Na konci ošetření se aplikuje regenerační chladivá maska a bezprostředně po samotném zákroku je možno užít minerální make up,  hydratační BB krém, nebo matující pudr, takže klientka může ihned na veřejnost.


V závislosti na věku, počtu a hloubce vrásek a tloušťce pleti i jejím tonu se doporučuje serie 3 ošetření v intervalu 4–6 týdnů. Vnitřní hojení pleti ošetřené mikrojehličkováním  pak pokračuje další týdny a měsíce, kdy v dermis nastává novotvorba kolegeních vláken a a pokožka  se stává hladší a pružnější.

 

> Ceník >

 


Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.