Mezonitě

Aplikace biodermálních, vstřebatelných antimikrobiálních vláken. Novinka v anti-aging technikách. 

 

 

Zavedením mezonití dochází k zvednutí a zpevnění povislé tkáně. Tato metoda umožňuje revoluční přístup k vypnutí pokožky s vektorovou schopností jako u chirurgického liftingu. Biodermální mezonitě jsou vyrobeny z polydioxanonu, hypoalergeního materiálu, který podléhá hydrolýze a během 6 - 8 měsíců se ve tkáni zcela vstřebává. Polydioxanové vlákno je pro tělo biokompatibilní materiál, používaný již desítky let například v kardiochirurgii či posttraumatické plastické chirurgii. 

Mezonitě průměru asi lidského vlasu, aplikované tenkou injekční mikrojehlou, nastartují v kůži novotvorbu kolagenu, která pokračuje několik měsíců. Pokožku jakoby "zahustí" a zpevní – umožní vytvoření podpůrné kostry z vlastního kolagenu - jako pavoučí síť, tkáň se vyzdvihne a napne bez změny fyziognomie a mimiky. Před zákrokem se nanáší zevně anestetický krém EMLA v oklusi. Vlastní aplikace nití je pak vnímána jako drobné štípnutí či píchnutí v místě aplikace. Samotný zákrok trvá asi 20 minut. Po dobu 1 týdne se nedoporučuje zvýšená fyzická zátěž s nadměrným pocením, pobyt v bazénu, sauně, prašném prostředí, expozice slunečnímu záření. V místě aplikace se tvoří menší otok, jsou možné i drobné modřinky – hematomy. Všechny tyto nežádoucí projevy mizí během několika dnů. Po zákroku není nutná rekonvalescence. Již druhý den je možno aplikovat běžný make-up a líčení. 

Masáže obličeje či ošetřených míst se doporučuje zahájit až za 2 měsíce po zákroku, aplikaci přístrojových metod ( mikroneedling, chemický peeling, kavitace, myostimulace ) po uplynutí 4 týdnů. Výsledek aplikace bionití přetrvává 1,5 - 2 roky. Výkon je možno každé 2 roky opakovat pro udržení kontury, zesílení kolagenní kostry a rejuvenanci. 

Indikace k aplikaci biodermálních mezonití jsou povadlá pokožka a vrásky především v dolní partii obličeje kolem úst – nosoretní rýhy, "koutky", vrásky nad horním rtem, povadlé tváře, setřelé kontury úhlu dolní čelisti, vrásky na krku a v dekoltu. Nejlépe se hodí pro věkovou kategorii 40+, velmi efektní je kombinovaná technika aplikace mezonití a doplnění objemu plasmatherapií či aplikací dermálních výplní- 3D facelift.

Kontraindikace k provedení aplikace biodermálních mezonití jsou akutní infekční onemocnění, těhotenství, onkologická onemocnění, hematologická onemocnění, náchylnost pokožky k tvorbě keloidních jizev.